projekt edukacyjny "e-Fizyka" (2013 - 2017)

 

I Liceum zostało zakwalifikowane do programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej prowadzonego przez wydawnictwo ZamKor: „Wybieram Fizykę”.

Pierwsze zajęcia z projektu e-fizyka miały miejsce 14.05.2011, w pracowni fizycznej naszego liceum. Zebrali się tam uczniowie nie tylko z naszej szkoły, ale też z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Wcześniej wypełniane deklaracje, rozwiązywanie testów motywacyjnych zagwarantowało nam udział w internetowym kursie fizyki. Otworzyło drogę do szerszego poznania świata przyrody, i na pewno do lepszych wyników w maturze z tego przedmiotu. Według badań przeprowadzanych przez ekspertów, największe zapotrzebowanie jest na studentów kształcących się na studiach matematyczno przyrodniczych , więc studia w tych kierunkach stoją przed nami otworem.

W harmonogramie zajęć w większości jest miejsce na eksperymenty, ale też na testy przyrostu wiedzy, które pozwalają sprawdzić skuteczność naszej nauki. Dzieląc się na kilkuosobowe grupy jesteśmy w stanie lepiej przyswoić wiedzę, oraz własnoręcznie udowodnićprawo fizyczne. Na zajęciach panuje między nami luźna atmosfera, chociaż wszyscy skupiają się na swojej roli fizyka. Natomiast w domu mamy za zadanie śledzić na bieżąco materiały, rozwiązywać zadania i dokonywać eksperymentów na platformie internetowej.
Kurs towarzyszył nam będzie przez cały okres nauki w liceum, zakończy się maturą. Biorąc udział w tym programie przełamujemy stereotypy o tym, że fizyka jest nauką trudną i abstrakcyjną, oraz zachęcamy do nauki.

 

Jarosław Krakowski

BIP RSS
 
CMS Toruń