pisarz Waldemar Smaszcz - październik 2016

 

BIBLIOTECZNE SPOTKANIA Z PASJĄ


 

20 października 2016 przyjął zaproszenie do Sokołowa Podlaskiego Waldemar Smaszcz - krytyk i historyk literatury, eseista i tłumacz.

Smaszcz kształcił się pod kierunkiem tuzów polskiej literatury - Artura Hutnikiewicza i Konrada Górskiego. Wydał monografię Jana Twardowskiego, Krzysztofa K.Baczyńskiego. Jest cenionym wykładowcą akademickim, ale też osobą chętnie rozmawiającą się z uczniami szkół wszystkich typów, popularyzaującą wśród nich znajomość literatury polskiej. Podczas spotkań czyta poezję i wykłada złożoność jej znaczeń, odwołując się wielokrotnie do interesujących zdarzeń z życia pisarzy, którzy bywali jego przyjaciółmi.

W I Liceum bywa od wielu lat. Dziś słuchaliśmy jego gawędy o poezji Norwida, z wieloma odniesieniami do biografii wieszcza.

Dziękujemy Dyrekcji I Liceum za zgodę na spotkanie, Dyrekcji Sokołowskiego Ośrodka Kultury za współpracę w zakresie organizacji spotkania, Katarzynie Skibniewskiej za szkolną organizację spotkania i zaproszenie nas na wykład, a także uczenniom i uczniom klasy pierwszej medycznej za towarzyszenie nam w spotkaniu. Cenimy waszą złożoność zainteresowań.

                                                                                        klasa druga humanistyczna z wychowawcą

 

BIP RSS
 
CMS Toruń